deltatours.bg

Почивки Индонезия

Индонезия - Полезна информация

Почивки в Индонезия
Индонезия – магичният тропически архипелаг между два океана
 
Индонезия е държава в Югоизточна Азия и Океания между Индийския и Тихия океан. Състои се от над 17 000 острова , включително Суматра , Ява , Сулавеси и части от Борнео и Нова Гвинея . Тя е най-големият архипелаг в света и 14-та по големина страна по площ , на 1 904 569 квадратни километра. С около 270 милиона души население, Индонезия е четвъртата по население страна в света и най-населената с мюсюлманско мнозинство . Ява, най-населеният остров в света , е дом на повече от половината от населението на страната.

Историческа справка: Историята на Индонезия може да бъде отбелязана в зората на човечеството. Фосилизирани останки от Хомо еректус , известен като „ човекът от Ява “,  намерени в археологическия обект Сангиран в Централна Ява предполагат, че индонезийският архипелаг е бил обитаван преди два милиона години. Хомо сапиенс достига региона около 43 000 г. пр.н.е.  Австронезийските народи , които формират по-голямата част от съвременното население, са мигрирали в Югоизточна Азия от днешния Тайван . Те пристигат на архипелага около 2000 г. пр. н. е. и буквално избутват местните меланезийци в далечните източни региони. Идеалните земеделски условия и овладяването на отглеждането на ориз във влажни полета още през осми век пр. н. е. позволява на селата, градовете и малките кралства да процъфтяват до първи век сл. н. е. Стратегическата морска позиция на архипелага насърчава междуостровната и международната търговия, включително с индийските кралства и китайските династии, от няколко века пр.н.е. Оттогава търговията е оформила фундаментално историята на Индонезия.
Китайските хроники споменават, че търговията между Индия, Китай и островите в рамките на днешния Индонезийски архипелаг вече процъфтява от първи век сл. Хр. Могъщата морска империя на Шривая в южната част на Суматра, която управлявала моретата на Суматра и протока Малака от 7-ми до 13-ти век, е била центърът за изучаване на будизма и известна със своето богатство. През 8-ми и 9-ти век династията Сайлендра от царството Матарам в Централна Ява построява великолепния будистки храм Боробудур в Централна Ява и малко по-късно изгражда индуисткия храм Прамбанан.
Историята на Индонезия е повлияна и от чужди сили, привлечени от нейните природни ресурси. Под индийско влияние хиндуистките и будистки кралства процъфтяват от ранните векове на н.е. Мюсюлманските търговци по-късно донасят исляма и влизат в конфрикт с европейците. Основната борба между тях е била  да монополизират търговията на Островите на подправките  - Молукските острови  през епохата на откритията. Те са били известни като Островите на подправките заради индийското орехче и карамфила , които са виреели изключително и сам там в големи количества.
От 1294 г. до 15-ти век могъщото кралство Маджапахит в Източна Ява държало сюзеренитет над голяма част от този архипелаг. Междувременно малки и големи султанати процъфтявали на много острови от архипелага, от Суматра до Ява и Бали, до Калимантан, Сулавеси, Тернате и Молукските острови, особено след пристигането на исляма през 13-ти век.
Най-ранните доказателства за ислямизирано население в архипелага датират от 13 век в северна Суматра. Други части  постепенно приемат исляма и той е доминиращата религия в Ява и Суматра до края на 16 век. В по-голямата си част ислямът се наслагва и смесва със съществуващите културни и религиозни влияния, които оформят преобладаващата форма на ислям в Индонезия, особено на Ява.
След пристигането на Марко Поло в Суматра, последователно вълни от европейци - португалци, испанци, холандци и британци - се стремят да доминират търговията с подправки от нейните източници, които са на Молукските острови . През 1596 г. първите холандски кораби хвърлят котва на бреговете на Западна Ява. През следващите три века холандците постепенно колонизират този архипелаг, докато той става известен като Холандска Източна Индия. През по-голямата част от колониалния период холандският контрол над архипелага бил слаб. Холандските сили били ангажирани непрекъснато в потушаването на бунтовете както на, така и извън Ява. Въстания срещу потисническите колонизатори се надигнали в цялата страна. Японската инвазия и последвалата окупация по време на Втората световна война слагат край на холандското управление и насърчават потиснатото преди това движение за независимост. Накрая, на 17 август 1945 г., след поражението на японците във Втората световна война, индонезийският народ обявява своята независимост чрез своите лидери Сукарно и Хата. Свободата обаче не се дава лесно. Едва след години на кървави битки холандското правителство най-накрая отстъпва, като официално признава независимостта на Индонезия през 1950 г.
Като президент Сукарно повежда Индонезия от демокрация към авторитаризъм и запазва властта си, като балансира противоположните сили на военните , политическия ислям и все по-мощната Комунистическа партия на Индонезия (PKI). Напрежението между военните и PKI достигна кулминация в опит за преврат през 1965 г. Армията, водена от генерал-майор Сухарто, се противопоставя  на насилствена антикомунистическа чистка , която убива между 500 000 и един милион души и изпраща в затвори и концлагери още около милион. PKI била обвинена за преврата и на практика унищожена. Сухарто се възползва от отслабената позиция на Сукарно и превзема властта, като е назначен за президент през март 1968 г. Неговата администрация на „новия ред“, подкрепяна от Съединените щати , насърчила преките чуждестранни инвестиции , което се оказало решаващ фактор в следващите три десетилетия на значителен икономически растеж. Индонезия била най-силно засегнатата от азиатската финансова криза през 1997 г. Това извадило наяве недоволството от корупцията на Новия ред и потискането на политическата опозиция и в крайна сметка сложило край на президентството на Сухарто.  През 1999 г. Източен Тимор се отделя от Индонезия, след почти 25-годишна окупация , белязана от репресии и на нарушения на правата на човека.
От 1998 г. насам демократичните процеси бяха укрепени чрез засилване на регионалната автономия и въвеждането на първите преки президентски избори в страната през 2004 г. Политическата, икономическата и социалната нестабилност, корупцията и случаите на тероризъм остават проблеми и през 21 век, въпреки това икономиката се развива силно през последните 15 години.

География: Индонезия е трансконтинентална страна , обхващаща Югоизточна Азия и Океания , тя е най-голямата архипелажна държава в света , простираща се на 5120 километра от изток на запад и на 1760 километра от север на юг. Страната има 17 504 острова, разпръснати от двете страни на екватора, около 6000 от които са населени. Най-големите са Суматра , Ява , Борнео (споделено с Бруней и Малайзия), Сулавеси и Нова Гвинея (споделено с Папуа Нова Гвинея). Индонезия граничи с Малайзия на Борнео и Себатик , Папуа Нова Гвинея на остров Нова Гвинея, Източен Тимор на остров Тимор и има морски граници със Сингапур , Малайзия, Виетнам , Филипините , Палауи Австралия.
С 4884 метра Пункак Джая е най-високият връх в Индонезия, а езерото Тоба в Суматра е най-голямото езеро с площ от 1145 km2. Най-големите реки на Индонезия са в Калимантан и Нова Гвинея и включват Капуас , Барито , Мамберамо , Сепик и Махакам . Те служат за комуникационни и транспортни връзки между речните селища на острова.

Население: Индонезия, със своя богат етнически състав и разнообразно население, е една от най-големите и многообразни страни в света. Тя привлича вниманието не само с природните си красоти, но и с богатото си културно наследство.
Индонезия е една от най-населените страни в света, като броят на населението се измерва е над 270 милиона души, разпределени върху почти 17 000 острова и говорещо над 700 езика и диалекта. Голямата част от него живее на няколко от най-големите острови, включително Ява, Суматра, Калимантан и Сулавеси. Големите градове като Джакарта, Сурабая и Медан са дом на милиони души и предлагат множество възможности за живот и работа.
Индонезия се отличава с изключително разнообразен етнически състав. Най-големите етнически групи в страната са малайците, които са съсредоточени в главните острови. Други значителни групи включват:
Яванци, които заемат остров Ява. Те имат богата култура и история и са известни със своите традиционни изкуства и обичаи.
Сунданците са основната етническа група на остров Суматра. Те също имат богато културно наследство и са известни с музикални и танцови изкуства.
Балийците, които обитават остров Бали, са известни с хубавата си природа и религиозни обреди. Тяхната култура е заложена в богатите религиозни и традиционни практики.
Индонезия също е дом на много други етнически групи, като молукците, папуасите, борнейците и мнозина други. Тази разнообразна мозайка от култури и традиции прави Индонезия уникална и интересна за изучаване. Населението на Индонезия продължава да расте с бързи темпове, особено в големите градове, където много хора се преместват в търсене на по-добри възможности за работа и живот. Това е предизвикателство за държавата, тъй като е необходимо да се осигури адекватно образование, здравеопазване и други услуги за нарастващата популация.

Религия: В допълнение към разнообразието на етническите групи, Индонезия е и място на разнообразни религиозни практики. Ислямът е доминиращата религия, но също така се практикуват хиндуизъм, християнство, будизъм и много други. Този религиозен плурализъм е също една от ключовите черти на културата на Индонезия.

Климат: Индонезия се намира по протежение на екватора и климатът й е сравнително равномерен през цялата година. В нея има два сезона — влажен сезон и сух сезон — без крайностите на лятото или зимата. За по-голямата част от Индонезия сухият сезон се пада между април и октомври, а влажния сезон между ноември и март. Климатът на Индонезия е почти изцяло тропически , доминиран от климата на тропическите гори, който се среща на всеки голям остров в страната. В планинските райони, които са на 1300 до 1500 метра над морското равнище, съществуват по-хладни типове климат . Океанският климат преобладава във високопланинските райони, съседни на тропически гори, с относително равномерни валежи през цялата година. Във високопланинските райони близо до климата на тропически мусон и тропическа савана преобладава субтропичният високопланински климат с по-ясно изразен сух сезон.
Някои региони, като Калимантан и Суматра , изпитват само леки разлики във валежите и температурата между сезоните, докато други, като Нуса Тенгара, изпитват много по-изразени разлики със засушавания през сухия сезон и наводнения през влажния сезон. Валежите варират в различните региони, с количества повече в западна Суматра, Ява и вътрешността на Калимантан и Папуа и с по-малко в райони, по-близо до Австралия, като например Нуса Тенгара, които са склонни да бъдат сухи почти през цялата година. Почти равномерно топлите води, които съставляват 81% от площта на Индонезия, гарантират, че температурите  остават относително постоянни. Влажността е доста висока, между 70 и 90%. Ветровете са умерени и като цяло предвидими, мусоните обикновено духат от юг и изток през юни до октомври и от северозапад през ноември до март. Тайфуните и мащабните бури представляват малка опасност за моряците; значителни опасности идват от бързи течения в канали, като проливите Ломбок и Сапе
Няколко проучвания показватт, че Индонезия е изложена на сериозен риск от прогнозираните ефекти от изменението на климата. Те включват ненамалени емисии, водещи до повишаване на средната температура от около 1 °C  до средата на века, увеличавайки честотата на сушата и недостига на храна.Повишаването на морското равнище също би застрашило по-голямата част от населението на Индонезия, което живее в ниско разположени крайбрежни райони.

Природни ресурси: Индонезия е позната със своите обширни и разнообразни природни ресурси, които включват богатства като гори, минерали, биоразнообразие и изключително важни водни ресурси. Тези ресурси играят ключова роля в икономиката и културата на страната.
Страната притежава големи горски площи, които се простират над огромния архипелаг. Горите са дом на богато разнообразие от дървесни видове, включително тези, които се използват за дървен материал и ценни дървесни сортове. Този сектор играе важна икономическа роля, но също така предизвиква загриженост за опазване на горите и биоразнообразието.
Индонезия разполага с разнообразни минерални ресурси, включително въглища, нефт, газ и метали като никел и желязо. Този сектор е от съществено значение, осигурявайки приходи и възможности за развитие. Също така, тя има потенциал за производство на електроенергия от възобновяеми източници, като слънчеви панели и вятърни турбини. Индонезия е една от десетте страни с най-голямо биоразнообразие в света. Това включва множество растителни и животински видове, които са уникални за региона. Горските и морските екосистеми на страната са дом на разнообразни видове, включително тропически дървета, орхидеи и рифове с корали. Опазването на този биоразнообразен капитал е критично за бъдещето на Индонезия и планетата като цяло. Големите водни ресурси като реки и езера, както и обширната морска територия,  са от съществено значение за селското стопанство, риболова и производството на електроенергия. Освен това, страната е изложена на вулканична активност и земетресения, което води до разнообразни проблеми в икономиката и живота на хората.


Стопанство: Стопанството в Индонезия е много разнообразно и включва както традиционни, така и модерни промишлености. Традиционното земеделие, както и риболова, са все още важни източници на доход за голяма част от населението в Индонезия. Страната е световен лидер в производството на палмово масло, което се използва за производството на много продукти, включително храни и козметика. Индонезия също е голям производител на каучук, кафе, какао и други земеделски култури. Модерните промишлености, като текстилна промишленост, електроника, металургия и автомобилостроене, също са добре развити в Индонезия. Страната е голям износител на нефт и газ, като има и голям брой геотермални и вятърни електроцентрали, които произвеждат чиста енергия.Туризмът е също важен сектор за икономиката на Индонезия. Страната има много красиви плажове, туристически забележителности и културни места, които привличат милиони туристи всяка година.
Въпреки че икономиката на Индонезия се развива бързо, страната все още се бори с проблеми като бедност, неравенство и корупция.

Валута и плащания: Официалната валута на Индонезия е индонезийската рупия (IDR). Тук ще намерите някои неща , които трябва да знаете за парите и плащанията в Индонезия:
Обмяна на валута - Чуждите валути могат да се обменят за индонезийски рупии в банки, обменни пунктове или на летищата. Важно е да проверявате обменните курсове и да избягвате нелицензирани места, които могат да предложат несправедливи обменни курсове.
Кредитни и дебитни карти - Кредитните и дебитните карти са широко приети в големите градове и туристически райони. Въпреки това е важно да носите пари в брой за транзакции в по-отдалечени райони или малки магазини, които може да не приемат карти.
Банкоматите  са широко достъпни в Индонезия и могат да бъдат намерени в големите градове и туристически зони. Въпреки това е препоръчително да използвате банкомати, разположени в банки или търговски центрове, а не банкомати на улицата, за да намалите риска от скамиране на карта или кражба.
Пари в брой - обичайно е да се използват пари в брой за малки транзакции в Индонезия, особено в по-отдалечени райони или малки населени места и магазини, които може да не приемат кредитни или дебитни карти.
Бакшишът не е задължителен в Индонезия, но се цени за доброто обслужване. В ресторантите е обичайно да се оставят дребни пари или 10% бакшиш. За таксиметрови превози или други услуги, закръглянето на цената на билета или даването на малък бакшиш също се оценяват.
Пазаренето е обичайно в Индонезия, особено на пазарите и с уличните търговци. Въпреки това е важно да бъдете уважителни и да не се пазарите твърде агресивно, тъй като това може да се възприеме като грубост.
Като цяло, препоръчително е да носите комбинация от пари и карти, когато пътувате в страната, и да бъдете внимателни, когато извършвате плащания, за да избегнете измама или кражба.

Облекло, празници и традиции: Облеклото в Индонезия е разнообразно и зависи от религиозните и културни влияния в различните региони на страната.
Батикът е традиционна техника за боядисване на текстил, която се използва широко в Индонезия. Батиковите рокли, блузи, шалове и други облекла са популярни в страната и са често срещани сред местното население.
Ислямско облекло - В Индонезия има голяма популация на мюсюлмани, затова и ислямското облекло е широко разпространено. Жените често носят хиджаби, а мъжете носят джелаби.
Саронгът е традиционно облекло, което се носи от мъже и жени. Това е дълга, тъкано платно, която се носи около кръста или като качулка върху главата.
Поради климата в Индонезия, често се носи леко яке или пуловер, особено в по-високите зони на страната. В големите градове, където западните влияния са по-силни, е прието да се носи класическо облекло като ризи, панталони и костюми.
Трябва да се има предвид, че облеклото може да варира в зависимост от конкретната област и култура в Индонезия. Въпреки това, по принцип се препоръчва да се обличате умерено, съобразно местните обичаи и културни традиции.
В храмовете в Индонезия посетителите трябва да се обличат скромно и уважително. Жените трябва да носят дълги рокли или поли и дълги ръкави, които да покриват раменете. Мъжете трябва да носят дълги панталони и ризи с дълъг ръкав.В някои храмове може да бъде изисквано да се обуват специални обувки или да се използва специален костюм. Преди да влезете в храма, винаги проверявайте правилата за обличане, които са посочени на мястото. Добрата новина е, че в много туристически зони в Индонезия, като например Бали, не е необходимо да се обличате толкова скромно. Обаче все пак е добре да се спазват някои правила на прилично обличане, когато посещавате обществени места.
Индонезия е разнообразна страна с много културни и религиозни празници през цялата година. Някои от основните тържества в Индонезия включват:
Eid al-Fitr (Lebaran) - Това е най-големият празник за мюсюлманите в Индонезия, отбелязващ края на месеца Рамадан. Това е време за семейни събирания, пиршества и раздаване на подаръци.
Ден на независимостта – празнуван на 17 август, този ден отбелязва независимостта на страната от холандското колониално управление през 1945 г. Празнува се с паради, културни събития и церемонии по издигане на знамето.
Китайска Нова година - Това е важен празник за китайската общност в Индонезия, обикновено се провежда през януари или февруари. Това е време за семейни събирания, танци на дракони и лъвове и размяна на червени пликове, пълни с пари.
Galungan и Kuningan - Това са важни хиндуистки празници, които се провеждат два пъти годишно, отбелязвайки победата на доброто над злото. Те се празнуват с поднасяне на храна и цветя на боговете, посещения на храмове и традиционни танци.
Коледа – Въпреки че не е национален празник, Коледа се празнува от християните в Индонезия с църковни служби, коледни песни и семейни събирания.
Nyepi - Това е индуски празник на Нова година, който се чества през март или април. Това е ден на мълчание, пост и размисъл, през който са забранени всякакви дейности, включително паленето на огън, работата и развлеченията.
Waisak - Това е будистки празник, който отбелязва раждането, просветлението и смъртта на Буда. Празнува се с паради, поднасяне на цветя и свещи и медитация.
Това са само някои от основните празници в Индонезия и има много други културни и религиозни събития, които се провеждат през цялата година.
ндонезия е много разнообразна страна, която се състои от множество острови, етноси и култури. Тук има множество традиции, които се празнуват в различните райони на страната. Ето някои от най-известните традиции в Индонезия:
1. Нюта: Това е традиционен празник на Бали, който се празнува през юни или юли. Нюта е свързан с обичайните земеделски практики на острова и включва различни обряди и ритуали за благословия и благоденствие.
2. Рамадан: Рамадан е месецът на пост за мюсюлманите в цял свят, включително и в Индонезия. През този месец мюсюлманите постят от зазоряване до залеза на слънцето и празнуват празника на Байрама след края на месеца.
3. Кехидупан: Това е традиционен празник на остров Ява, който се празнува в началото на януари. Той е свързан с ритуали за благоденствие и предлага възможност да се видят много цветни процесии.
4. Парад на огъня: Това е традиционен обичай на остров Борнео, който се провежда в началото на годината. Хората празнуват с танци и музика, а след това излизат на улицата, за да хвърлят огън върху домовете си и да отблъснат зли духове.
Това са само някои от многото традиции, които се празнуват в Индонезия. Всяка общност и район имат своите специални традиции и обичаи, които стават част от културното наследство.
Индонезия е културно богата и разнообразна страна със свои уникални обичаи и традиции.Има определено поведение обаче, което трябва да се избягва при посещение на страната.

Ето някои от нещата, които не бива да се правят в Индонезия.
1. Неуважително отношение към религията - Индонезия е предимно мюсюлманска страна, но също така има значително население от християни, индуисти и будисти. Важно е да демонстрирате уважение към всички религии и да избягвате неуважително поведение, като носене на разголени дрехи или пиене на алкохол на обществени места по време на религиозни празници.
2. Показване на публични прояви на обич – Публичните прояви на обич, като целувки или прегръдки, обикновено не се показват в Индонезия. Препоръчително е да избягвате подобни прояви, за да избегнете обидно отношение към местните обичаи и традиции.
3. Използване на лявата ръка – лявата ръка се счита за нечиста в индонезийската култура и е обичайно да се използва дясната ръка за хранене, поздрави и даване или получаване на предмети.
4. Докосването на главите на хората – докосването на нечия глава се счита за неуважение в индонезийската култура, тъй като главата се счита за свещена.
5.Соченето с показалец се счита за проява на грубост в Индонезия. Вместо това е обичайно да използвате палеца си, за да посочите посока или местоположение.
6. Неуважение към националния флаг – Националният флаг на Индонезия е символ на национална гордост и уважение. Важно е да се отнасяте към знамето с уважение и да избягвате използването му за неуважителни цели.
Като цяло е важно да уважавате местните обичаи и традиции, когато пътувате в Индонезия. Като показват уважение към местната култура и традиции, пътуващите могат да имат по-приятно и смислено изживяване в тази красива страна.

Заблежителелни места: Индонезия е  страна, която предлага множество туристически забележителности, включително красиви плажове, културни забележителности и природни красоти, които привличат милиони туристи всяка година.
Тук ще ви представим накратко, някои от най-известните:
1. Храмът Боробудур - това е най-големият будистки храм в света и е вписан в Световното културно наследство на ЮНЕСКО. Той се намира в провинция Централна Ява и е изграден през 8-9 век. Храмът е декориран с над 2,500 релефа и скулптури, които разказват истории от будистката традиция.
2. Остров Бали - това е едина от най-популярните туристически дестинации в Индонезия. Островът предлага красиви плажове, спа центрове, културни забележителности и горски приключения. Известен е с традиционната си балийска кухня, която е много вкусна и разнообразна.
3. Остров Ява - това е най-големият остров в Индонезия и е дом на големите градове като Йокджакарта и Сурабая, както и на множество културни и исторически забележителности. Тук можете да посетите древни храмове, катедрали, замъци и музеи, както и да опитате местната кухня.
4. Остров Комодо е мястото, което обитават известните гущери Комодски дракони, както и на красиви плажове и кристално чисти води за гмуркане. Островът е изолиран и недостъпен, като може да се посети само с кораб. В района можете да видите диви животни като гущери, макаци и много други.
5. Танах Торада - това е регион в Северна Сулавеси, който е известен със своите традиционни къщи и красиви пейзажи. Тук можете да видите традиционната култура на местните хора, които живеят в  къщи, които са разположени покрай зелени оризови тераси.
6 Вулканът Бромо - Активен вулкан, намиращ се в Източна Ява, популярна туристическа дестинация, известна със своите впечатляващи гледки и уникални пейзажи.
7. Остров Сумбава - този остров е известен със своите красиви плажове, кристални води и възможности за сърфиране.
8. Кратерът на острова Бантул - това е кратер на активен вулкан, който е достъпен за посещение и предлага красиви гледки на околните пейзажи.
9. Езерото Тоба - Разположено в Северна Суматра, то е най-голямото вулканично езеро в света и е популярна туристическа дестинация, известна с прекрасната си природа и културното си значение.
10. Катедралата на Джакарта –  тази католическа църква се намира в сърцето на Джакарта и е една от най-емблематичните забележителности на града.
11. Джамията Истиклал – Разположена в Джакарта, тя е най-голямата джамия в Югоизточна Азия и е символ на религиозното многообразие и толерантност на Индонезия.
Време за посещение: Индонезия е дестинация, която може да се посещава през цялата година, но има различни сезони в зависимост от региона и времето на годината. Независимо от това, отделните региони имат своя характерен климат и най-доброто време за посещение зависи от някои особености.- За остров Бали най-доброто време за посещение е през месеците от април до октомври. Това е сезонът на сухо време, когато температурите са по-ниски и няма толкова много влага. Друго добро време за посещение на Бали е през декември и януари и февруари, които са сезона на вятъра и предлагат вълнуващи възможности за сърфиране.
Остров Ява има два основни сезона - сезон на дъждовете, който е от ноември до февруари, и сух сезон, който е от март до октомври. Най-доброто време за посещение на Ява е през сухия сезон, когато температурите са по-ниски и има по-малко влажност.
Най-доброто време за посещение на Ломбок е от май до октомври, когато температурите са по-ниски и няма толкова много влага. Това е също така сезонът на сърфиране на острова.
Трябва да се има предвид, че Индонезия е голяма и разпръсната по острови страна с различни климатични условия и регионални различия. При планиране на посещение е важно да се проучи допълнителна информация за сезоните и климата в конкретния район, който желаете да посетите.
Остров Бали е едно от най-посещаваните и известни места в Индонезия. Разположен в най-западния край на Малките Зондски острови, между Ява на запад и Ломбок на изток. Бали е част от едноименна провинция.  Островът има население от приблизително 4,4 милиона души, като повечето жители следват балийската индуистка религия.
Островът е известен със своите красиви плажове,културни традиции и зашеметяващи пейзажи. Дом е  на множество храмове, включително известния храм Улувату, храм Танах Лот и храм Бесаких, които са популярни туристически атракции. Бали е известен и със своите оризища, вулканични планини и коралови рифове, което го прави популярна дестинация за дейности на открито като туризъм, сърф и гмуркане.
Освен с естествената си красота, Бали е известен и със своето изкуство и култура. Островът има богати традиции, свързани с танци, музика и визуални изкуства, които могат да се видят в многото фестивали и представления, провеждани през цялата година.
Икономиката на Бали е силно зависима от туризма, който представлява над 80% от икономиката на острова. Туристическата индустрия на острова беше силно засегната от пандемията COVID-19, като много фирми бяха принудени да затворят и много местни жители загубиха работата си.
Нуса Дуа е популярен плаж, разположен в южната част на Бали, Индонезия. Известен е със своите кристално чисти води, бели пясъчни плажове и луксозни курорти. Нуса Дуа е специално построена курортна зона, предлагаща широка гама от дейности и съоръжения за туристите. Плажът в Нуса Дуа е един от най-чистите и безопасни на острова, с дълъг участък от мек, бял пясък и спокойни, чисти води, които са идеални за плуване и други водни дейности. Плажът също е осеян с палми, създаващи красива тропическа обстановка за посетителите за отпускане и наслада под лъчите на слънцето. В допълнение към красивия си плаж, Нуса Дуа е дом на много хотели, курорти и ресторанти от висок клас, предлагащи на посетителите набор от луксозни места за настаняване и заведения за хранене. Районът е известен и със своите голф игрища от световна класа, минерални извори и търговски центрове, което го прави популярна дестинация за тези, които търсят релаксираща и изпълнена с удоволствие ваканция.


 
Абонирайте се за нашите специални предложения